• EKODRUŻYNA I EKSPERYMENTY


            Na ostatnich zajęciach EKODRUŻYNA z koła przyrodniczego zaspkoiła swoją ciekawość świata biorąc udział w eksperymentach. Zbadaliśmy, o co chodzi z tymi drożdżami. Dowiedzieliśmy się, jak stworzyć w szklance kolorowe warstwy wlewając do niej różne płynne substancje lub wyprodukować kryształy na nitce. Sprawdziliśmy, co w kontakcie z wodą się rozpuszcza, a co nie i jak zachowa się balon w zamrażarce. Było dużo zabawy, śmiechu, ciekawych zapachów i niespodziewanych efektów.

            Sylwia Kiejnich

        • ŚWIĘTO SZACHÓW W NAPACHANIU
          • ŚWIĘTO SZACHÓW W NAPACHANIU

            Dla wszystkich uczniów koniec marca jest okresem początku wiosny, a dla społeczności szkolnej w Napachaniu dodatkowo jest okazją do celebrowania królewskiej gry – szachów. Właśnie dzisiaj 22 marca odbył się już po raz trzeci Powiatowy Turniej Szachowy Dwie Wieże. Turniej swoją obecnością uświetnili znamienici goście: Pan Arkadiusz Klapiński- wice wójt Gminy Rokietnica, Wizytator KO w Poznaniu- Pani Bożena Chwaliszewska, dyrektor GJO- Pani Beata Fudala, przewodnicząca Rady Gminy- Pani Izabela Dziamska, dyrektor Gminnej Biblioteki- Pani Teresa Wieczorek, wice dyrektor SP w Rokietnicy- Pani Lidia Kurzawa- Pabin, radna powiatu poznańskiego- Pani Jolanta Pankowska, Pani sołtys Beata Nowak, przewodniczący Rady Rodziców- Pan Przemysław Nyka.

          • Ola i Nataniel na Speedcubingu w VIII LO w Poznaniu

            W czwartek 21 marca w VIII Liceum Ogólnokształcącym odbył się konkurs układania kostki Rubika „8LOxStrefaKostek Speedcubing”. Był to konkurs przeznaczony dla uczniów ze szkół podstawowych powiatu poznańskiego i miasta Poznania. Ostatecznie na starcie rywalizacji pojawiło się 60 pasjonatów sześciennej kostki. Wśród nich znalazła się dwójka naszych reprezentantów: Aleksandra Sekieta oraz Nataniel Stawski. Konkurs złożony był z trzech etapów. Pierwszy etap miał wyłonić pierwszą trzydziestkę. Aby się tam zakwalifikować trzeba było ułożyć dwukrotnie kostkę w czasie nieprzekraczającym łącznie 1 minutę.

          • DRZWI OTWARTE W ZSP W NAPACHANIU

            W sobotę 9 marca od godz.10.00 do 12.00 odbyły się w naszym zespole drzwi otwarte gdzie odwiedzili nas pierwszoklasiści i przedszkolacy. Wspólnie zwiedzaliśmy naszą placówkę, opowiadaliśmy o naszej szkole/przedszkolu, odpowiadaliśmy na wszystkie pytania. Pokazaliśmy jak nasze ZSP jest przyjazne dzieciom.
            To był wesoły dzień.

          • "NIEZWYKŁE KOBIETY - NIEZWYKŁE ZAWODY" - dzień 5

            To już ostatnie spotkanie w naszej świetlicy w ramach cyklu zajęć przybliżających uczniom ciekawe zawody. W tym wyjątkowym dniu, jakim jest Dzień Kobiet gościliśmy Panią Patrycję Kilijańską ( mamę Laury) - instruktorkę Zumby. Był taniec, zabawa i uśmiech. Ćwiczyliśmy proste układy w rytmie ulubionych piosenek z „Akademii Pana Kleksa”. A na koniec wszyscy razem na boisku szkolnym zatańczyliśmy wspólny taniec, do którego zaprosiliśmy Panie, zarówno te duże, jak i te małe. To były bardzo inspirujące warsztaty, które dostarczyły nam wszystkim wiele radości.
            Bardzo dziękujemy Pani Patrycji za ogromne zaangażowanie, a tym samym miło spędzony czas.

            Nauczyciele świetlicy

          • WIOSENNE POEZJOWANIE

            Dnia 5.03 odbył się szkolny etap konkursu Wiosenne Poezjowanie dla klas 1-3.
            Do konkursu zgłosiło się 18 recytatorów, którzy zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze. Po długich naradach, komisja wybrała następujących uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas gminnego etapu konkursu:
            Borys z kl. 1 a, Wojtek z kl. 1 b, Bianka z kl. 2a oraz Hania z kl. 3 a. Wyróżnieniem został także nagrodzony Kacper z kl. 2 b
            Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodyczami.

          • "NIEZWYKŁE KOBIETY - NIEZWYKŁE ZAWODY" - dzień 3

            To już kolejny dzień zajęć świetlicowych w ramach których uczniowie poznają różne zawody. Dzisiaj gościliśmy panią psycholog Julitę Krajewską (mamę Mai), która pomogła nam znaleźć odpowiedź na pytanie: jak radzić sobie z nieprzyjemnymi emocjami i uczuciami? Obejrzeliśmy prezentację na temat: Na czym polega praca psychologa. Pracowaliśmy w grupach i wspólnie rozwiązywaliśmy konkretne zadania dotyczące emocji. Na pewno zapamiętamy, że każdy ma prawo do przeżywania i wyrażania własnych emocji, ale w sposób, który nie rani drugiej osoby. Dziękujemy Pani Julicie za ciekawe zajęcia warsztatowe, a uczniom za ogromne zaangażowanie.

          • "NIEZWYKŁE KOBIETY - NIEZWYKŁE ZAWODY" - dzień 2

            ,,Z ilu kości składa się szkielet człowieka?,,🦴
            ,,Ile kręgów liczy kręgosłup?,,
            ,,Z ilu procent wody składa się człowiek?,,
            Na te i wiele innych ciekawych pytań odpowiedziała nam dzisiaj Pani Karolina Skarbińska.
            W ramach cyklu zajęć ,,Niezwykłe kobiety- niezwykłe zawody" świetliczaki zapoznały się z wyglądem oraz zawodem fizjoterapeuty. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób dbać o prawidłową postawę ciała. Nie zabrakło także ćwiczeń praktycznych. Dzieci miały okazję zobaczyć profesjonalny ,,zabieg,, kinesiotapingu. Świetliczaki były bardzo aktywne i zadowolone. Dziękujemy mamie Poli za spotkanie. Było dla uczniów bardzo ciekawe i pouczające. A już jutro zapraszamy na fotorelację z naszym kolejnym gościem.

          • „NIEZWYKŁE KOBIETY – NIEZWYKŁE ZAWODY” - dzień 1

            Rozpoczynamy w świetlicy tygodniowy cykl zajęć, przybliżający uczniom ciekawe zawody naszych rodziców. Dzisiaj świetliczaki uczestniczyły w spotkaniu z Panią Katarzyną Woś (mamą Stasia ), która jest farmaceutką. Podczas zajęć poznały szczegóły pracy magistra farmacji, który pracuje w aptece. Dzieci przekonały się, że praca aptekarza jest bardzo wymagająca i odpowiedzialna. Trzeba cechować się dokładnością i spostrzegawczością. Pani Kasia opowiedziała o asortymencie apteki, a także wytłumaczyła, czym są leki i w jakich postaciach mogą występować. Poznały różnicę między lekami i suplementami diety. Przestrzegała uczniów przed samodzielnym spożywaniem tabletek czy piciem syropów. Zwróciła uwagę na miejsce przechowywania leków w domu. Podczas spotkania dzieci obejrzały też różne rodzaje recept. To było bardzo ci

          • Podsumowanie Dnia Tosta

            Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział we wczorajszym Dniu Tosta. Mamy nadzieję, że tosty smakowały :) Wspólnymi siłami uzbieraliśmy ponad 1080zł!!!!! Brawo!
            Teraz uczniowie klasy 6b, którzy byli organizatorami całego przedsięwzięcia, wybiorą Marzyciela z akcji charytatywnej "Wylosuj Anioła" i uzbierane pieniądze przeznaczą na spełnienie marzenia dziecka/dzieci z oddziału onkologicznego.
            Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy!
            Klasa 6b z opiekunami ( Klaudia Dera, Beata Głowacka, Robert Górny)

          • PREORIENTACJA ZAWODOWA W GRUPIE ŻABKI

            Żabki w ostatnim czasie miały okazję poznać zawody dwójki rodziców swoich kolegów. Odwiedziła ich bowiem pani stomatolog oraz pani informatyk. Dzieci miały okazję posłuchać oraz zobaczyć na czym polega ich praca, wymienić się także swoimi doświadczeniami oraz zadawać mnóstwo pytań.
            Paniom serdecznie dziękujemy za odwiedziny i odwagę w prezentacji wykonywanej pracy!
            Kto wie, może któraś z Żabek zostanie kiedyś stomatologiem lub informatykiem?

            Wychowawcy Żabek

        • III Turniej Szachowy “Złoty Skoczek”
          • III Turniej Szachowy “Złoty Skoczek”

            Dnia 3 lutego w naszej szkole, już po raz trzeci, odbył się szkolny turniej szachowy “Złoty Skoczek” pod patronatem dyrektor ZSP w Napachaniu Małgorzaty Łopatki . W turnieju wzięło udział prawie 40 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy zaawansowania. W pierwszej grupie startowało 17 szachistów, a w drugiej 22. Rozgrywki miały bardzo emocjonujący przebieg, ponieważ każdy miał coś do udowodnienia.
            Oczywiście większość oczu skierowana była na liderów szachowych naszej szkoły, ponieważ te pojedynki należą do najbardziej pasjonujących. Gra zazwyczaj toczy się do samego końca i do prawie ostatniej figury na szachownicy. Jednak dla każdego szachisty i szachistki to jego własna partia jest najważniejsza. Jedni chcieli zdobyć trofea, inni marzyli o poprawie wyniku sprzed roku. Jeszcze inni chcieli zaprezentować się jak najlepiej, ponieważ grali po raz pierwszy w takim turnieju.